Świat biznesu to dziedzina nieustannie ewoluująca i zmieniająca się, zwłaszcza w dobie dynamicznego rozwoju technologii i zmieniających się przepisów prawnych. Dla przedsiębiorców niezbędne jest pozostawanie na bieżąco i śledzenie najnowszych trendów oraz regulacji. Dlatego już po raz trzeci Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii zapraszają przedsiębiorców do udziału w cyklu spotkań online #idearozwojubiznesu, które stanowią doskonałą okazję do zdobycia najświeższej wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu w Polsce.

Rozpoczęcie III odsłony cyklu spotkań online „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” odbędzie się już 6 listopada. W trakcie tych wideokonferencji, które będą miały miejsce w listopadzie i grudniu, omówione zostaną najważniejsze i najbardziej aktualne tematy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Eksperci podzielą się wiedzą na temat nowych rozwiązań oraz regulacji prawnych, a także zagadnień takich jak cyberbezpieczeństwo, energia odnawialna i zrównoważony rozwój.

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się 6 listopada o godzinie 10, poświęcone będzie tematyce zamówień publicznych. Eksperci omówią działania ułatwiające przedsiębiorcom z sektora MŚP funkcjonowanie na rynku zamówień publicznych zgodnie z Polityką zakupową państwa. To doskonała okazja, aby poznać najnowsze informacje dotyczące możliwości skorzystania z zamówień publicznych oraz zmian w przepisach.

Następne spotkanie, które odbędzie się 7 listopada, będzie poświęcone międzynarodowym zamówieniom publicznym. To zagadnienie ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorców, którzy planują ekspansję na rynki międzynarodowe. Eksperci przyjrzą się, jak korzystają z międzynarodowych zamówień publicznych takie organizacje jak ONZ, Bank Światowy i NATO oraz omówią, w jaki sposób polskie firmy mogą zwiększyć swoje szanse na udział w tych rynkach.

Kolejne wideokonferencje w ramach cyklu #idearozwojubiznesu będą poruszały następujące tematy:

  • Firma bezpieczna cyfrowo dla MŚP – sprawdź jak zwiększyć przewagę i zaufanie Twojej firmy (13 listopada)
  • Gospodarka obiegu zamkniętego w firmach – moda czy konieczność? (15 listopada)
  • Ekspansja zagraniczna pod lupą – o współpracy z partnerami z krajów trzecich (20 listopada)
  • Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach (22 listopada)
  • Zrównoważony rozwój w MŚP. Jak raportowanie ESG wpłynie na zbudowanie konkurencyjności rynkowej Twojej firmy? (27 listopada)
  • Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Fundacja rodzinna jako nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców (1 grudnia)

Wszystkie wideokonferencje z cyklu #idearozwojubiznesu będą dostępne na stronie www.PARP.gov.pl/idearozwojubiznesu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale zachęcamy do zapisów na poszczególne spotkania, aby otrzymać powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach. To doskonała okazja, aby pozyskać nową wiedzę i podzielić się doświadczeniami z innymi przedsiębiorcami. Nie przegap tej unikalnej okazji do rozwoju swojego biznesu.

Źródło: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/85184:w-listopadzie-rusza-iii-odslona-cyklu-spotkan-online-idea-rozwoju-twojego-biznesu

Udostępnij

Dodaj komentarz